Chill Spot On The Green
| Wi-Fi | Luftkonditionering | Husdjur ej tillåtna Inga husdjur |
Det bekväma hotellet Chill Spot On The Green Belmont är beläget inom 2 km från Cathedral of the Immaculate Conception och i närheten av Grenada Golf and Country Club. Det finns också en parkering.
Gästerna kommer att uppskatta ett väldigt bra läge inom 9 minuter till fots från Mount Pandy Beach. Här bor du inom 3 km från BBC Beach. Gästerna kan besöka historiska sevärdheter, inklusive Fort Frederick, som ligger cirka 25 minuter till fots från Chill Spot On The Green, och lära sig mer om Belmont. Om du reser långväga ifrån ligger St. George flygplats 10 minuters bilresa bort.
Det finns luftkonditionering samt balkong i rummen. Rummen har ett badrum med en separat toalett och en dusch. I de privata badrummen ingår en separat toalett och en dusch, tillsammans med badlakan och handdukar.
Gästerna kan också testa amerikanska rätter på restaurangen Dexter's Restaurant, invid hotellet Chill Spot On The Green.
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Helt rökfritt
- Wi-Fi
- Parkering
- Inga husdjur
Mat och drycker
- Elektrisk vattenkokare
På rummet
- Luftkonditionering
Hotellregler
Vanliga frågor
- ✈
Var ligger den närmaste flygplatsen till hotellet Chill Spot On The Green?
Mellan St. George flygplats och hotellet Chill Spot On The Green är det 5 km. - 🚗
Kan jag parkera min bil i närheten av hotellet Chill Spot On The Green?
Hotellet Chill Spot On The Green erbjuder gästerna gratis privat parkering. - 🕗
Vilken tid checkar man ut på hotellet Chill Spot On The Green?
Gästerna på hotellet Chill Spot On The Green måste checka ut till 11:00. - ❓
Vilken avbokningspolicy har hotellet Chill Spot On The Green?
Här finns gratis avbokning. För mer information, kontakta personalen på hotellet Chill Spot On The Green.